In 2021 bestaat garageformule Bosch Car Service honderd jaar. Ook aan Nederland zal dat feit niet ongemerkt voorbijgaan.

De allereerste Bosch Car Service was het autobedrijf van Max Eisenmann & Co. in het Duitse Hamburg. Oprichter Robert Bosch zag al vroeg de noodzaak van een netwerk van reparatiewerkplaatsen. Naarmate het aantal autobezitters toenam, nam immers ook de vraag naar gespecialiseerde kennis van reparatie en onderhoud toe. Inmiddels is Bosch Car Service de grootste garageformule ter wereld, met meer dan 15.000 aangesloten autobedrijven in 150 landen.

Nederland

Ook in Nederland zal 2021 een feestelijk jaar worden voor Bosch Car Service. Formulemanager Michiel Frijters: “In Nederland brengen wij het honderdjarig bestaan het hele jaar onder de aandacht bij de automobilist. Met deze campagne benadrukken wij de betrouwbaarheid van het Bosch Car Service-netwerk en spelen we in op de veranderende markt en techniek.”

Naar elektrisch rijden

De start van Bosch als toeleverancier voor de auto-industrie begon in 1897 met het installeren van magneetontstekingsapparaten in voertuigen. Dit werd in 1902 verbeterd door het hoogvoltage magneetontstekingssysteem met bougie. Michiel Frijters: “Dat ontstekingssysteem vind je nog steeds terug in ons logo. Nu gaan we naar elektrisch rijden en ook daarvoor biedt Bosch de technologie om ook die auto’s te kunnen repareren en onderhouden. We weten het wagenpark al honderd jaar rijdend te houden en daar gaan we gewoon mee door.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
20 mei 2025
Trumps tarieven en de aftermarket
Meest bekeken berichten
Recente reacties