Tot en met november dit jaar was het aandeel van de merkdealers in het apk-volume personenauto’s goed voor 29 procent. Dat blijkt uit VWE-cijfers. In 2016 was het aandeel over de eerste elf maanden nog 27,9 procent. De dealers hebben dit jaar dus een stukje van de aftermarket teruggehaald.

De drie autoserviceketens Kwikfit, Euromaster en Profile Car & Tyreservice waren samen goed voor 4,2 procent in het aandeel apk-keuringen. Dat betekent een kleine plus ten opzichte van vorig jaar. Toen was hun gezamenlijke aandeel nog 4,1 procent.

Marktaandeel universeel

Het logische gevolg van een en ander is dat het universele autobedrijf iets aan marktaandeel heeft ingeleverd. Dat daalde inderdaad, van 68 procent in 2016 naar 66,8 procent nu.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
24 april 2026
Euromaster wordt landelijke montagepartner BandenConcurrent
24 april 2026
VZR: Volkswagen ID.7 Tourer EV van het jaar 2026
24 april 2026
Porsche verkoopt aandeel in Bugatti Rimac
24 april 2026
Non-conformiteit: juridisch topic nummer 1 in de autobranche
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
Meest bekeken berichten
Recente reacties