Tot en met november dit jaar was het aandeel van de merkdealers in het apk-volume personenauto’s goed voor 29 procent. Dat blijkt uit VWE-cijfers. In 2016 was het aandeel over de eerste elf maanden nog 27,9 procent. De dealers hebben dit jaar dus een stukje van de aftermarket teruggehaald.

De drie autoserviceketens Kwikfit, Euromaster en Profile Car & Tyreservice waren samen goed voor 4,2 procent in het aandeel apk-keuringen. Dat betekent een kleine plus ten opzichte van vorig jaar. Toen was hun gezamenlijke aandeel nog 4,1 procent.

Marktaandeel universeel

Het logische gevolg van een en ander is dat het universele autobedrijf iets aan marktaandeel heeft ingeleverd. Dat daalde inderdaad, van 68 procent in 2016 naar 66,8 procent nu.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
28 mei 2026
Eindafrekening: wat mag de werkgever verrekenen met het loon?
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
Meest bekeken berichten
Recente reacties