De hoosbui van woensdagavond 30 mei heeft Toncar Bosch Car Service in Berkel en Rodenrijs onder water gezet. Het bedrijf is 1 juni wel gewoon open gegaan.

Tot overmaat van ramp viel de dag daarna ook nog gedurende enkele uren de stroom uit. Personeel is tot elf uur ’s avonds bezig geweest om de ravage op te ruimen, zodat het bedrijf vrijdag 1 juni weer gewoon open kon.

Alleen apparatuur

Daniëlle van Egmond is blij dat er geen auto’s zijn getroffen. “Gelukkig alleen apparatuur. Ons balanceerapparaat is bijvoorbeeld stuk gegaan. Gelukkig kunnen we bij een collega-autobedrijf balanceren, dus we gaan zo goed en zo kwaad als het kan door.”

Schade

De schade aan het bedrijf is aanzienlijk. Wat voor schadebedrag daarmee gemoeid is, is nog niet te zeggen. “De verzekeringsexpert is gisteren geweest en heeft de schade opgenomen. We gaan het binnenkort wel horen.”

Riolering

De overstroming ontstond doordat de riolering op het industrieterrein al het water niet snel genoeg kon verwerken. “Er zijn meerdere bedrijven in de straat getroffen. Niet zo erg als bij ons, maar er zijn er meer die er last van hebben.” Lees ook deze reportage over Toncar, in nummer 2 van Aftersales Magazine, jaargang 2017.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
11 februari 2026
NIO kiest voor DHL in Nederland als Europese aftersaleshub
11 februari 2026
AutoTechnica 2026: waarom het een must wordt voor autoprofessionals
11 februari 2026
Petronas vernieuwt Syntium, met motorolie voor hybride voertuigen
11 februari 2026
‘Verschillen in laadkosten rem op elektrisch rijden’
11 februari 2026
Geld terugverdienen met laadpunten
11 februari 2026
Bob Velthuis en Patrick Olgers benoemd
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57