Distributeursgroep Nexus Automotive International heeft in Abu Dhabi het Global Tire Strategic Program gelanceerd. Nexus verwacht dat het totale afzetvolume wereldwijd door deze stap met dubbele cijfers kan groeien.

Nexus Automotive International richtte zich sinds de oprichting in 2014 op aftermarket-onderdelen en besloot begin 2024 strategisch te investeren in de bandensector. Inmiddels zijn  wereldwijde partnerschappen afgesloten met drie bandenfabrikanten: Continental, Linglong en ZC Rubber. Ook is er een wereldwijde overeenkomst met WYZ Group, specialist in digitale oplossingen voor banden.

Continental fungeert als strategische leverancier voor het premium bandensegment. Het segment eronder bedient Nexus met Linglong vanuit diens fabriek in Servië. In Europa zal deze overeenkomst worden ondersteund door bandengroothandel Dipropneu. De overeenkomst met ZC Rubber biedt een exclusief wereldwijd merk genaamd RISEN voor Nexus-leden. Bandengroothandel Districash zorgt hierbij voor de ondersteuning.

Digitaal platform

WYZ Group: Nexus heeft WYZ Group gekozen als wereldwijde strategische partner voor haar digitale platform. WYZ Group brengt 16 jaar ervaring in digitale oplossingen voor banden door meerdere voorraden met elkaar te verbinden, bedrijfsregels te beheren, complexe catalogi te hanteren en prijsstrategieën te bedenken. Deze samenwerking geeft Nexus-distributeurs en hun klanten het vertrouwen om banden te verkopen met de juiste productkeuze, optimale beschikbaarheid en concurrerende prijzen.

Voortbouwend op een bestaande business van ongeveer 15 miljoen banden per jaar, zal het Global Tire Strategic Program volgens Nexus een toename van het totale volume bieden met dubbele cijfers.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 februari 2026
AllParts blijft groeien: Autogarage Zevenaar sluit zich aan bij CarXpert
23 februari 2026
ZF vergroot aanbod olieverversingsset voor automaten
23 februari 2026
Bosch breidt onderstel-assortiment uit voor onafhankelijke werkplaatsen
23 februari 2026
Universele autobedrijven stoten merkdealers van troon op occasionmarkt
23 februari 2026
Youngtimerregeling: opereren in de marge?
20 februari 2026
Iets meer omzet LKQ, winst gehalveerd
Meest bekeken berichten
Recente reacties