De occasionvraagprijzen zijn halverwege 2022 op een niveau aangekomen dat ruim 12 procentpunt hoger ligt dan een jaar geleden.

Dat leert een blik op de AOX, de Autodata occasionindex, die een beeld geeft van de ontwikkeling in de vraagprijzen voor tweedehands auto’s. De vraagprijzen zijn vanaf juli 2021 elke maand verder gestegen, al lijkt de stijging af te vlakken. De stijging geldt voor alle leeftijdscategorieën.

Het voorlopig laagste punt werd bereikt in juli 2020, toen de occasionvraagprijzen 96,76 procent bedroegen van die van het ijkpunt in januari 2011. In juli 2021 stond de index op 100,13, een prijsniveau vergelijkbaar met dat van januari 2011. Sindsdien zijn de vraagprijzen behoorlijk gestegen en stijgen nog altijd.

Brandstof

Uitgesplitst naar brandstofcategorie zijn het vooral de elektrische auto’s waarvan de occasionvraagprijzen toenemen. Met name sinds begin 2022 stijgen de vraagprijzen van elektrische occasions hard.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 september 2025
Revisiemotor gaat stuk: non-conformiteit in de werkplaats
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
Meest bekeken berichten
Recente reacties