Opel Nederland, nu nog gehuisvest in Breda, verhuist komende zomer naar Amsterdam. Daar zitten reeds de hoofdvestigingen van de Groupe PSA-merken Peugeot, Citroën en DS Automobiles.

Het is de opmaat naar een organisatie waarbinnen de merken de markt weliswaar autonoom zullen blijven bedienen, maar waarbinnen ‘back office’ verdere synergieën zullen worden gecreëerd. Op dit moment maken de Nederlandse merkorganisaties nog deel uit van de PSA Benelux-organisatie, die wordt aangestuurd door Stéphane Levi, ceo PSA Benelux. Na de fysieke samenvoeging zal de Benelux-organisatie transformeren naar een Nederlandse PSA-organisatie, waarbinnen de merken autonoom, vanuit de eigen, specifieke merkidentiteit zullen blijven opereren.

Pace

Opel maakt sinds 1 augustus 2017 officieel deel uit van Groupe PSA. Honderd dagen na de bekrachtiging van de overname door Groupe PSA presenteerde Opel haar strategische herstructureringsplan Pace,  dat als belangrijkste pijlers winstgevendheid, elektrificatie en internationale groei kent. De daaropvolgende herstructurering van de organisatie, ook in Nederland, is inmiddels grotendeels afgerond. De verhuizing van het Nederlandse hoofdkantoor naar Amsterdam is “een volgende logische stap in het herstructureringsproces.”

Marktaandeel

In 2018 noteerden de vier merken onder de PSA-vlag in Nederland met meer dan 100.000 geregistreerde voertuigen een gezamenlijk aandeel van 19,25 procent in de markt van personen- en lichte bedrijfswagens. In het laatstgenoemde segment realiseerden Peugeot, Citroën en Opel, met een gezamenlijk deel van 22,63 procent, op basis van groepsresultaat het marktleiderschap in Nederland.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties