Occasionverkoop 9 procent lager in november

In november zijn er door het autobedrijf 99.276 occasions verkocht aan particulieren. Dat zijn er ruim 9 procent minder dan de 109.273 een jaar eerder.

Dit blijkt uit de cijfers van BOVAG en RDC. Het is de eerste daling in die cijfers sinds mei. Sindsdien zat de occasionhandel, in tegenstelling tot de nieuwverkoop, steevast in de lift. Het gekantelde sentiment kondigde zich in oktober al aan in de gedaalde verkoop tussen particulieren onderling. Die zette zich in november door.

Cumulatief

In de eerste elf maanden van het jaar verkochten de autobedrijven 1.185.061 tweedehands personenauto’s. Dat zijn er bijna 10.000, ofwel 2,9 procent meer dan een jaar eerder. Van consument naar consument werden tot en met november zo’n 52.000 occasions meer verhandeld dan vorig jaar in dezelfde periode, tot een totaal van 681.075. Bovag verwacht dan ook dat er in heel 2020 voor het eerst in totaal meer dan 2 miljoen gebruikte auto’s van eigenaar wisselen gedurende één kalenderjaar.

Provinciaal

Twee provincies delen tot nu toe niet in de gestegen occasionverkoop: Flevoland, waar tot en met november 1,2 procent minder occasions werden verkocht door de autobedrijven, en Utrecht, waar de min 0,9 procent bedraagt. In Overijssel daarentegen groeide het aantal occasionkopers met 6 procent tot 143.097.

 20192020
Drenthe63.71166.715104,7%
Flevoland55.28754.61998,8%
Friesland81.25683.475102,7%
Gelderland228.844239.573104,7%
Groningen68.22971.064104,2%
Limburg121.829125.870103,3%
Noord-Brabant277.742289.126104,1%
Noord-Holland263.035263.074100,0%
Overijssel134.967143.097106,0%
Utrecht138.135136.88499,1%
Zeeland41.66642.441101,9%
Zuid-Holland340.311350.814103,1%
Onbekend1314 
Totaal1.815.0251.866.766102,9%

Emil Peeters

Emil is een ervaren redacteur met een brede belangstelling en een heldere schrijfstijl. Hij komt met enkele doortastende vragen snel tot de kern van de zaak.

Van Emil Peeters zijn er nog 2390 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Emil Peeters

Avatar

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *