Persbureau Bloomberg schrijft dat Renault en Nissan in gesprek zouden zijn over het samengaan van beide autofabrikanten in een nieuw op te richten bedrijf.

Met de fusie zou een einde komen aan beide gevestigde automerken. Voorzitter Carlos Ghosn van beide zou de onderhandelingen hebben geïnitieerd. Hij zou tevens de beoogde ceo zijn van het nieuw op te richten automerk. Woordvoerders van betrokken partijen willen niet reageren op de geruchten.

Beurs

De aandelen Renault stegen donderdagochtend vroeg met 8,3 procent toen het nieuws bekend werd. Daarmee werd het hoogste niveau in meer dan tien jaar genoteerd. Renault vertegenwoordigt nu op de beurs een waarde van zo’n 29 miljard euro.

Haken en ogen

Een deal is echter niet eenvoudig, zeggen kenners. De Franse regering bezit 15 procent van de aandelen in Renault en zou terughoudend kunnen zijn om de controle over het bedrijf uit handen te geven. Niet alleen de Franse, maar ook de Japanse regering zou goedkeuring moeten verlenen aan de deal.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
26 februari 2026
Personeelstekort Duitse auto-industrie zet ook werkplaatsen onder druk
26 februari 2026
Hoe bereiken we Gen-Z?
25 februari 2026
Euromaster introduceert online offertetool voor onderhoud
25 februari 2026
PartsPoint Asten nog groter
25 februari 2026
Louwman & Parqui rolt automatische werkplaatsplanning uit bij Toyota en Lexus
Meest bekeken berichten
Recente reacties