Van Mossel pakt 10,4% marktaandeel

De honderd grootste autodealers in Nederland hebben hun marktaandeel in 2020 verder vergroot tot 85,5 procent. Van Mossel blijft met afstand Nederlands grootste dealerholding, met een marktaandeel van 10,4 procent. Het is bovendien met Emil Frey Nederland de enige autodealer uit de top 10 die in 2020 meer auto’s verkocht dan in 2019.

Dat blijkt bij de publicatie van het jaarlijkse onderzoek naar dealerholdings in Nederland van Aumacon. Volgens analist Clem Dickmann van Aumacon blijven de grootste dealerholdings nog wel een tijd doorgroeien. “Van de huidige circa 400 dealerondernemingen in Nederland zullen er de komende jaren door overnames nog vele gaan verdwijnen. Vooral volume- en premiummerken worden over een paar jaar alleen nog maar door bedrijven uit de Top-100 vertegenwoordigd. Wat daarnaast nog zal resteren zijn kleinschalige dealers van kleine merken in de periferie van ons land.”

Aantal vestigingen stabiliseert

Aumacon noemt het verder opvallend dat het gezamenlijk aantal vestigingen van de honderd grootste dealerholdings is gestabiliseerd. In 2018 ging het nog om totaal 1011 vestigingen, in 2019 daalde dat aantal naar 977 vestigingen. Vorig jaar kwam het gezamenlijk aantal vestigingen uit op 990 stuks. “Een verdere daling zit er kennelijk nog niet in, wat uit bedrijfseconomisch oogpunt te betreuren is. Het huidige distributiemodel vergt immers te hoge kosten”, aldus Dickmann.

In de top 3 staan twee nieuwkomers: Dealer Groep Pon en Emil Frey Nederland nemen de podiumposities van Tesla Motors Netherlands en Stern Groep over.

20202019Dealerholding20202019+/-
11Van Mossel43.13741.276+4,5%
24Dealer Groep Pon21.73722.869-4,9%
35Emil Frey NL19.99019.517+2,4%
46Broekhuis Holding17.28818.397-6,0%
53Stern Groep17.20127.018-36,3%
67Louwman Dealer Group14.22615.219-6,5%
79Wensink Automotive10.25511.415-10,2%
88Amega10.03113.847-27,6%
910Zeeuw & Zeeuw94289982-5,5%
102Tesla Motors NL895630.910-71,0%
  Top 10172.249210.450-18,2%

Top 100

De top 100 kent negen nieuwe namen: Polestar Nederland, Pon Luxury Cars, Iveco Schouten, Virena Autogroep, Smidts Autogroep, Autobedrijf De Beer, Harrie Arendsen, Ton van Kuyk en Van Gent Autobedrijven. Deze nieuwkomers nemen de plaatsen in van negen afvallers, waarvan er zes door overname zijn verdwenen: Muntstad Groep, Schakel Autogroep, Dirk Barten, Mulder Automotive Groep, Jos van Boxtel en Zwartepoorte. Drie dealers komen vanwege te geringe verkopen niet meer in de lijst voor: Autobedrijf Kreijne, Kamp Twente en Auto Drenthe Groep.

Emil Peeters

Emil is een ervaren redacteur met een brede belangstelling en een heldere schrijfstijl. Hij komt met enkele doortastende vragen snel tot de kern van de zaak.

Van Emil Peeters zijn er nog 3048 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Emil Peeters

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *