Vereniging Zakelijke Rijders (VZR) en Macadam slaan de handen ineen om de zakelijke rijder te helpen bij het inlevermoment van de leaseauto. Voorinspectie kan volgens beide partners discussie over gebruiksschade voorkomen.

VZR-leden kunnen tegen gereduceerd tarief een voorinspectie laten uitvoeren, op een zelfgekozen locatie. De check moet objectief alle schades van de auto in kaart brengen, inclusief de kosten die ermee gemoeid zijn. Als onafhankelijk inspectiebedrijf heeft Macadam volgens de initiatiefnemers geen belang bij de hoogte van de afrekening van de schade of eventuele verkoopwaarde van het voertuig.

Eigen risico

Er zijn in Nederland ruim 1,6 miljoen zakelijke rijders, waarvan 1 miljoen met leaseauto’s. Bij inlevering berekent volgens VZR de leasemaatschappij “soms diverse keren het eigen risico of zelfs het hele schadebedrag als een schade na inlevering wordt geconstateerd. Voor een berijder is het dus belangrijk om de schade altijd te melden voor inlevering en/of deze al te laten repareren.” Macadam voert ruim 1500 inspecties per dag uit, verdeeld over ruim tien landen. Foto (vlnr:) Martin Huisman (bestuurslid VZR), Gerhard Prent (Macadam), Jan van Delft (VZR) en Marcel van Driel (Macadam).
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
8 januari 2026
Allianz Direct: Ook verzekerd met zomerbanden
8 januari 2026
BOVAG sluit strategische samenwerking met a.s.r.
8 januari 2026
Geschillencommissie Voertuigen of kantonrechter?
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
Meest bekeken berichten
Recente reacties