10 procent meer formulevestigingen

In 2021 zijn in totaal 3876 autobedrijven aangesloten bij een garageformule. Dat zijn er 10 procent meer dan de 3534 van vorig jaar, waarbij overlap kan voorkomen voor deelformules.

Dat blijkt uit de elfde uitgave van de Garageformule Top-40 van onderzoeksbureau Aumacon, die maandagavond 13 september in Amsterdam werd gepresenteerd. Ondanks het opnieuw flink gegroeide aantal formulevestigingen ziet Aumacon-directeur Clem Dickmann dat er grenzen zijn aan de groei. “Er zijn nog maar weinig vrije autobedrijven over in ons land. De concurrentieslag zal op dit punt dus harder gevoerd moeten worden.”

In zes jaar tijd is het aantal formulevestigingen gestegen van een kleine 2500 tot de huidige bijna 4000. “Veel autobedrijven zijn gaan inzien dat een volledig zelfstandig bestaan niet langer houdbaar is en laten de aanvankelijke weerstand tegen aansluiting dan ook varen”, aldus Clem Dickmann.

Top 10

Inmiddels zijn er zeventien formules met meer dan honderd vestigingen. Daarmee kunnen zij de claim van een landelijk dekkend netwerk waarmaken, wat van belang is voor zakelijke opdrachtgevers, zoals leasemaatschappijen. Twaalf formules beschikken zelfs over meer dan 150 vestigingen. De top 10 is goed voor bijna 60 procent van alle formulevestigingen. De top 3 is in vergelijking met vorig jaar ongewijzigd.

20212020Formule20212020+/-+/- in %
11Bosch Car Service423419+4+1%
22Vakgarage340323+17+5%
33Autoprofijt220222-2-1%
46Champion207179+28+16%
54Bosch Workshop Partner199195+4+2%
65Autocrew182191-9-5%
77Autoservice Totaal170173-3-2%
812Leaseprof Service Centers169121+48+40%
98KwikFit164167-35-2%
1015Eurol Service Point16390+73+81%

Eerste exemplaar

De snelste stijger van dit jaar is Eurol Service Point, een garageformule die met name ondersteuning biedt op het gebied van smeermiddelen, actief in 51 landen en sinds twee jaar in Nederland. Het eerste exemplaar van de Garageformule Top-40 werd dan ook uitgereikt aan Martijn Pfeiffer, ceo van Eurol. Hij kreeg het overzicht uit handen van Raymond Uijtendaal (foto rechts), formuledirecteur van Leaseprof Service Centers, de opvallendste stijger van vorig jaar.

Emil Peeters

Emil is een ervaren redacteur met een brede belangstelling en een heldere schrijfstijl. Hij komt met enkele doortastende vragen snel tot de kern van de zaak.

Van Emil Peeters zijn er nog 3064 artikelen verschenen. Meest recente artikelen van Emil Peeters

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *