De rechtbank in Stuttgart heeft beslist dat Bosch zijn correspondentie met Volkswagen ter beschikking moet stellen aan het openbaar ministerie. Volgens de rechter is in de dieselaffaire het publiek belang groter dan de klant-leveranciersrelatie tussen beide concerns.

In een eerder stadium had Bosch laten weten zijn correspondentie juist vanwege het vertrouwelijke karakter en de concurrentiegevoeligheid niet te willen overleggen. Niettemin moeten de betreffende documenten nu toch ter beschikking komen van het openbaar ministerie, besliste de rechtbank afgelopen vrijdag.

Sjoemelsoftware

De overheid probeert op deze manier te achterhalen in hoeverre Bosch in opdracht dan wel als initiatiefnemer van de sjoemelsoftware heeft geopereerd. En, heel belangrijk, wie bij Volkswagen met Bosch over de ‘test-software’ onderhandelde, dan wel de interne opdrachtgever was. Daarmee kan dan ook duidelijk worden wie er uiteindelijk verantwoordelijk is en de zwartepiet krijgt. (bron: Süddeutsche Zeitung)
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
9 juli 2025
Twee auto’s extra per maand
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
Meest bekeken berichten
Recente reacties