De meeste Focwa-poetsbedrijven stappen naar verwachting van Bovag de komende tijd over naar de Bovag-afdeling Autowas- en Poetsbedrijven. De aanname is gebaseerd op contacten die er zijn geweest met nagenoeg alle 42 Focwa-autopoetsleden.

De voorbereiding op de ‘verhuizing’ is in volle gang. Zo is op 26 september Susanne Wolffenbuttel tijdens de Algemene Ledenvergadering gekozen als nieuw bestuurslid met specialisme autopoetsen. Wolffenbuttel is oud-bestuurslid Focwa Autopoetsbedrijven. Voorts heeft de Bovag-afdeling een commissie ingericht die zich, onder leiding van Wolffenbuttel, bezighoudt met de integratie van de poetsbedrijven binnen de afdeling.

Gezamenlijke lobby

Bovag zegt dat ‘poetsen’ en wassen’ steeds meer naar elkaar toegroeien. Daarnaast zou uit de markt de vraag zijn gekomen dit specialisme centraal in Bunnik onder te brengen. Argumenten daarvoor zijn de extra kracht van een gezamenlijke lobby en de grotendeels overlappende belangen. Ook de meerwaarde van het Bovag-merk richting consument is een argument. Op het jaarcongres van Bovag Autowas- en Poetsbedrijven heeft voorzitter Mark de Graaf toegezegd dat de ex-Focwabedrijven een prominente rol krijgen binnen de afdeling.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
20 november 2025
Kabinet
Meest bekeken berichten
Recente reacties