Branchepartijen Focwa, Vaco, Bovag, Rai en de vakbonden FNV Metaal, CNV Vakmensen en De Unie zijn een campagne gestart tegen het gebruik van onveilige en ongezonde remmenreinigers.

Vanaf deze week kunnen werkgevers en werknemers op de speciale website hetbeterealternatief.nl zelf checken of de remmenreiniger waar hij of zij mee werkt veilig is.

CMR-stoffen

De meeste remmenreinigers bevatten schadelijke bestanddelen. Een belangrijke groep zijn CMR-stoffen. Die stoffen zijn carcinogeen (kankerverwekkend), mutageen (kunnen cellen beschadigen) of reproductietoxisch (schadelijk voor de voortplanting). Ze kunnen dus op de lange termijn gezondheidsschade toebrengen aan medewerkers die eraan blootgesteld zijn.

Voor deze remmenreinigers zijn goede alternatieven op de markt. Als uit de check blijkt dat de gebruikte remmenreiniger CMR-stoffen bevat, wordt de volgende melding getoond: “Bespreek met je leverancier welk veiliger alternatief er is. Vervanging van producten met CMR-bestanddelen is belangrijk en wettelijk verplicht.”

Deel dit artikel op​

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties