De Amerikaanse aanbieder van laadoplossingen ChargePoint rapporteert over het afgelopen boekjaar een stijging van 65 procent van de omzet tot een totaal van 242 miljoen dollar, ofwel 221 miljoen euro. Wel werd netto nog een verlies geleden van 133 miljoen dollar (121 miljoen euro).

ChargePoint noemt de omzetstijging boven verwachting. In het vierde kwartaal steeg die zelfs met 90 procent ten opzichte van het vierde kwartaal in 2020. In een toelichting op de jaarcijfers zegt ceo Pasquale Romano: “We hadden talloze successen in ons eerste jaar als beursgenoteerd bedrijf, waaronder een jaar-op-jaar stijging van 65 procent van de jaaromzet, twee strategische acquisities, uitbreiding van ons aantal geactiveerde poorten met meer dan 60 procent en een groei van ons team van talent van wereldklasse.”

Verwachtingen

Voor het eerste fiscale kwartaal eindigend op 30 april 2022 verwacht ChargePoint (op basis van de huidige marktomstandigheden) een omzet van 72 miljoen tot 77 miljoen dollar (66 tot 70 miljoen euro). Gemiddeld betekent dat een verwachte stijging van 84 procent in vergelijking met hetzelfde kwartaal van het voorgaande jaar.

Voor het volledige fiscale jaar eindigend op 31 januari 2023, verwacht ChargePoint een omzet van 450 tot 500 miljoen dollar (410 tot 456 miljoen euro). Gemiddeld betekent dit een verwachte stijging van 96 procent ten opzichte van het voorgaande jaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties