De registraties van personenauto’s in de Europese Unie zijn in maart opnieuw gedaald (-20,5 procent), met een totaal van 844.187 verkochte voertuigen. De productie van autofabrikanten wordt nog altijd belemmerd door verstoringen in de toeleveringsketen en ook de oorlog in Oekraïne is van negatieve invloed.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van fabrikantenkoepel Acea. Alle vier de grote autolanden lieten in maart dalingen zien in de dubbele cijfers: -30,2 procent in Spanje, -29,7 procent in Italië, -19,5 procent in Frankrijk en -17,5 procent in Duitsland. In Nederland daarentegen was er een kleine opleving in maart, met een plus van 3,8 procent.

Q1

In het hele eerste kwartaal van 2022 daalden de registraties 12,3 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, tot een totaal van 2.245.976 nieuwe personenauto’s. Alle vier de grote autolanden zagen hun registraties in het eerste kwartaal achterblijven: -24,4 procent in Italië, -17,3 procent in Frankrijk, -11,6 procent in Spanje en -4,6 procent in Duitsland. Nederland staat ondanks de plus van maart na drie maanden nog altijd op een min van 2,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 oktober 2025
Claro neemt Carwash Maastricht over
14 oktober 2025
Autoscout24: Occasionprijzen blijven dalen
14 oktober 2025
Sunny Cars: EV wordt nauwelijks verhuurd
14 oktober 2025
Top 10 leasemaatschappijen ongewijzigd
14 oktober 2025
Het nieuwe DNA van de werkplaats bepaalt de toekomst van de aftermarket
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
Meest bekeken berichten
Recente reacties