Waar de gemiddelde verkoopprijs van tweedehands auto’s in september uitkwam op 12.438 euro, heeft oktober een kleine daling laten zien tot 12.358 euro in de Autoscout 24 Gebruikte auto’s Prijs Index. Zowel de vraag (acht procent) als het aanbod (vijf procent) zijn toegenomen, terwijl de gemiddelde verkoopprijs dus daalde.

Volgens Autoscout 24 staat de prijs onder druk, omdat er veel zoekers maar minder kopers zijn op haar website. Dit komt mogelijk door een daling in de verkoopaantallen in september, anticipatie op verdere afwaardering of de introductie van veel nieuwe modellen in september en oktober.

De Seat Ibiza is de auto van de maand. In oktober was er maar liefst 21 procent meer vraag dan vorige maand en het aanbod is maar een klein beetje gestegen. De Landrover-modellen Defender en Range Rover blijven toppers bij Autoscout 24.

In de sectie kleine auto’s is de Volkswagen Polo het populairst, in de middenklasse de BMW 3-Serie en als MPV is de Opel Zafira het meest in trek. De VW Golf heeft het in oktober het beste gedaan als compacte auto, de BMW 5-Serie staat op de eerste plaats in de hogere middenklasse en de X5 van BMW is het meest aangeboden en gevraagd als SUV/offroad.

Download hier het AGPI-overzicht met alle cijfers >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juni 2025
In memoriam: Luc Baetens (CarGarantie)
4 juni 2025
Bouy start nieuwe verzekeringsmaatschappij
4 juni 2025
Grenzen aan online reviews
3 juni 2025
BOVAG: Occasionverkoop +6,2 procent in mei
3 juni 2025
VWE: 0,5 procent meer occasionverkopen in mei
3 juni 2025
BOVAG en vakbonden melden onderhandelingsresultaat cao
Meest bekeken berichten
Recente reacties