Autoscout 24 bespeurt in haar Gebruikte auto’s Prijs Index (AGPI) van januari een enorme stijging in de vraag naar auto’s. De afgelopen maand is er door veertig procent meer mensen gezocht naar een auto. De prijs is hierbij met 0,76 procent licht gestegen ten opzichte van december. Dit is een trend die de automarktplaats ieder jaar ziet terugkeren.

Jurgen Vugts, algemeen directeur bij Autoscout 24: “De vraag naar kleine auto’s blijft stijgen en tegelijk neemt het aanbod van de kleinere auto’s af.” Bij iedere samenstelling van de AGPI wordt ook de auto van de maand gekozen. In januari is dat de Ford Focus geworden. “De vraag hiervan is met maar liefst 58 procent gestegen, terwijl het aanbod is afgenomen met vijf procent.”

De gemiddelde verkoopprijs bij Autoscout 24 bedroeg de eerste 31 dagen van dit jaar 12.525 euro. In december was dit 12.430 euro.

Download hier het AGPI-overzicht met alle cijfers en top 5-lijstjes >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties