In Amerika werkt het Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) sinds kort met een nieuwe soort crashtest. Bij de ‘small overlap’ raakt de flank van een auto bij een frontale aanrijding met 60 tot 65 kilometer per uur een betonnen obstakel. De eerste testresultaten tonen aan dat automerken bedroevend slecht presteren.

Met name de Duitse premiummerken met modellen als Audi A4, BMW 3-serie, Lexus ES 350, Lexus IS 250/350 en Mercedes-Benz C-klasse laten het afweten. De Acura TL – niet in Europa verkrijgbaar – en de Volvo S60 waren de enige twee modellen die het er in de nieuwe crashtest van IIHS goed vanaf brachten. De Infiniti G scoorde ‘acceptabel’.

Bekijk hier alle testresultaten van IIHS >>

IIHS over de test

[responsive-video identifier=”u2Fzp3f-C0I”]

Euro NCAP

Of de ‘small overlap’-test ook door Euro NCAP gaat worden gebruikt is nog niet bekend. Feit is wel dat de autofabrikanten voldoende versteviging moet aanbrengen buiten de metalen dwarsbalk aan de voorkant van een auto.

Small overlap frontale test

[responsive-video identifier=”xErtFxlOxbg”]

Moderate overlap frontale test

[responsive-video identifier=”6Nv5Qzia0-0″]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties