De Franse regering heeft besloten geen kentekens meer uit te geven voor nieuw verkochte Mercedessen A-B- en S-Klasse. Volgens de Fransen is de Duitse automaker in overtreding omdat het in strijd met de EU-regels het klimaatonvriendelijke koelmiddel (R134a) gebruikt, terwijl er een nieuwe milieuvriendelijke koelmiddel (R1234yf) is voorgeschreven.

Volgens de Duitsers is het nieuwe koelmiddel echter brandgevaarlijk. Het Duitse Auto Bild omschreef het koelmiddel zelfs als ‘moordvloeistof’, nadat een testauto vanwege het koelmiddel in brand was gevlogen.

Mercedes Benz stopte in oktober 2012 met het gebruik van het nieuwe koelmiddel. Ook andere Duitse automerken als Audi, BMW en Volkswagen proberen de EU-regels voor R1234yf te omzeilen. Door nieuwe modellen het predicaat ‘verbeterde oude modellen’ mee te geven kunnen deze auto’s wel tot de markt worden toegelaten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 januari 2026
Bart Holtrop neemt A.A.S. Autoschade Van Kalsbeek over
14 januari 2026
Ayvens lanceert podcast over emissievrije mobiliteit
13 januari 2026
Emissiecredits laadpalen: start-up Voltico ziet ruimte voor vereenvoudiging
13 januari 2026
Geotab: Degradatie EV-batterij 2,3 procent
13 januari 2026
LeaseSwap kiest voor ervaren manager in volgende groeifase
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties