De Franse miljardair Vincent Bolloré gaat samen met Renault investeren in de productie van de elektrische Bluecars. Al vanaf de tweede helft van 2015 moeten deze auto’s, met een actieradius van ruim 240 kilometer, op de markt komen.

De Bluecars zullen aanvankelijk worden gebruikt voor het Parijse autodeelsysteem Autolib. Voor de autodeeldiensten in Europa hebben Bolloré en Renault een joint-venture opgericht. De bedoeling is dat in een later stadium ook in Noord-Amerika soortgelijke projecten met elektrische auto’s worden opgezet. Voor deze doelstellingen hebben de partners 4 miljard euro gereserveerd.

De 62-jarige Bolloré heeft een geschat vermogen van 4,5 miljard euro. Zijn Bolloré Group heeft belangen in transport, landbouw, de energiesector en de media-industrie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 mei 2025
Occasionprijzen blijven licht stijgen
21 mei 2025
Apollo: Merk Vredestein blijft bestaan
21 mei 2025
Crisis is kans
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
Meest bekeken berichten
Recente reacties