Twaalf autofabrikanten, verenigd in Auto Alliance, willen vanaf 2017 met een privacybeleid voor slimme auto’s gaan werken. Hierdoor moet de dataverzameling transparant en veilig zijn, maar ook moet duidelijk zijn welke informatie geregistreerd, gebruikt en gedeeld wordt.

De Auto Alliance bestaat uit BMW, Chrysler, Ford, General Motors, Jaguar/Land Rover, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Porsche, Toyota, Volkswagen en Volvo. Zij nemen in het privacybeleid de duur dat informatie wordt bewaard op. De gegevens worden namelijk niet langer bewaard dan noodzakelijk.

Er worden wel vraagstekens gesteld bij de veiligheid van de data die slimme auto’s verzamelen. De autofabrikanten zouden bewust hun software slecht beveiligen, zodat de communicatie tussen de verschillende programma’s zo simpel mogelijk blijft. De betrouwbaarheid van de data zou daardoor hoger zijn.

Het privacybeleid van Auto Alliance vind je hier >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties