1 op de 10 automobilisten ziet niet optimaal. 2,4% van de onderzochte automobilisten (1206) heeft zelfs zo’n slecht gezichtsvermogen dat zij volgens de normen van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) niet rijgeschikt zijn en dus geen auto mogen besturen. Dat blijkt uit een onderzoek van VVN.

Uit het onderzoek blijkt verder dat 1 op de 3 automobilisten (34%) aangeeft dat zij het afgelopen half jaar in gevaar kwamen door slecht zicht door bijvoorbeeld de laagstaande zon of verblinding door een tegenligger. 41% kwam in het afgelopen half jaar in gevaar door slecht zicht bij een andere automobilist.

Rob Stomphorst, woordvoerder Veilig Verkeer Nederland: ”De uitkomst van het onderzoek is schrikbarend. Goed zien in het verkeer is van essentieel belang. Het is de verantwoordelijkheid van iedere automobilist om goed te kunnen zien. Wij vinden het daarom belangrijk dat iedereen die in de auto stapt, zijn of haar ogen regelmatig laat controleren.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
11 december 2025
Marco van der Aa voorzitter RAI Aftermarket
11 december 2025
Ondernemers onderling
10 december 2025
‘Innovatie door AI is voor iedereen’
10 december 2025
Claro neemt One2Wash over
Meest bekeken berichten
Recente reacties