Er is verwarring ontstaan bij ondernemers over de jaarlijks terugkerende keuring van hefbruggen en apk-meetmiddelen. Een artikel in de Bovagkrant van september zou hiertoe aanleiding hebben gegeven. Bovag benadrukt dat de jaarlijkse keuring nog steeds wordt gehandhaafd.
Op de website geeft Bovag uitleg: “Het artikel ‘Kan het wat minder’ in de Bovagkrant van september blijkt tot verwarring te leiden. Voor alle duidelijkheid: voor hefbruggen geldt een jaarlijkse keuring. Bij de keuring van middelen die gewicht, druk, geluid en kracht meten, wordt er in de apk-richtlijn vanaf 2018 een lagere frequentie toegestaan. Maar dan geldt dat alleen als de importeur/fabrikant instaat voor de afwijking van het meetmiddel bij tweejaarlijkse keuring. Met andere woorden: neem geen risico en zorg dat u volgens de huidige frequentie van uw apk-apparatuur aan de keuringsplicht voldoet.”
Bovag is in gesprek met RAI Vereniging over meer transparantie in de markt, zodat duidelijker is welke leverancier welk apparaat tegen welke conditie aanbiedt.