Michelin gaat per 1 januari 2017 de logistieke activiteit in Drunen verplaatsen naar het grotere distributiecentrum in Rouvignies (Frankrijk). Daarnaast verhuizen bepaalde administratief-commerciële functies naar het wereldwijde hoofdkantoor in Clermont-Ferrand.

Door de reorganisatie gaan in Drunen ruim veertig van de 110 arbeidsplaatsen verloren: 22 in de logistiek en twintig in ondersteunende functies.

Voor de vestiging in het Belgische Zellik heeft de ingreep tot gevolg dat ongeveer 25 functies, met name gelieerd aan de verkoopadministratie, verdwijnen of naar Clermont-Ferrand gaan. De medewerkers in beide landen zijn eerder deze week op de hoogte gebracht. Ze worden individueel begeleid naar een nieuwe positie of een functie bij de nieuwe entiteit.

Commercieel kwetsbaar

Omdat de verkoopteams dicht bij lokale stakeholders moeten staan, blijven deze functies in de Benelux gevestigd. Hetzelfde geldt voor de servicegroepen (personeelszaken, financiën, communicatie). De directie en de backofficefuncties van de nieuwe commerciële regio Frankrijk-Benelux verhuizen echter naar Clermont-Ferrand.

Doel van de operatie is de interne efficiency en de service aan klanten te verbeteren. Michelin noemt de commerciële activiteiten op de Benelux-markt in de huidige omvang “kwetsbaar”. Een nieuwe, grotere verkoopregio – Frankrijk-Benelux – moet komend jaar de expertise en de middelen voor de klanten versterken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 juni 2025
Dekra viert honderdste verjaardag
30 juni 2025
RAI Vereniging: Zet mobiliteit centraal
30 juni 2025
Clepa presenteert duurzaamheidsmanifest
30 juni 2025
Focus op bandenafzet
27 juni 2025
Formeel akkoord over cao MvT
27 juni 2025
123Ruit toont ambitie in MVO-jaarverslag
Meest bekeken berichten
Recente reacties