Human Power Team wil het wereldsnelheidsrecord van 140 km/uur breken met hulp van AkzoNobel. Elk jaar in september gaan de teams in de Nevadawoestijn de strijd met elkaar aan in de race om de snelste superaerodynamische ligfietsen.

Tot 2015 won HPT Delft en Amsterdam vier jaar achtereen de mannencategorie in de World Human Powered Speed Challenge en waren ze houders van het wereldsnelheidsrecord voor mensaangedreven voertuigen. Helaas was een reeks tegenslagen reden voor een bittere teleurstelling in dat jaar.

Het team is vast van plan terug te keren naar de top en sneller te gaan dan 140 km/uur. Ook dit keer kunnen ze rekenen op AkzoNobel en de Performance Coatings van Sikkens voor de nodige ondersteuning bij weerstandsvermindering, wat cruciaal is voor hun doel. Elk jaar wordt een team samengesteld uit studenten van TU Delft en VU Amsterdam. De teamleden zijn afkomstig uit verschillende disciplines en ontwerpen, bouwen en testen samen hun nieuwe, eigen fiets.

“Wij hopen dat onze nieuwste ontwikkelingen in lichtgewicht, gladde en krachtige coatings hen voorsprong geeft op de concurrentie”, aldus Remco Maassen van de Brink, hoofd marketing van Vehicle Refinishes AkzoNobel.

De belangrijkste kenmerken van deze fietsen zijn dat de wielrenner liggend rijdt en een lichtgewicht aerodynamische shell die de wielrenner helemaal bedekt voor een zo mogelijke luchtweerstand. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 mei 2026
Q8 electric zet batterijopslag Intercel in tegen overbelast stroomnet
18 mei 2026
Het draait allemaal om communicatie
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
Meest bekeken berichten
Recente reacties