Focwa Schadeherstel gaat met tien zelfstandige schadeherstelbedrijven en met  de schadeherstelketens Schadenet en Autoschade Herstel Groep een start maken met de ontwikkeling van een nationaal bestelplatform voor onderdelen. 

In een persbericht spreekt de brancheorganisatie van een “eerste stap” op weg naar “een state-of-the-art onderdelenbestelplatform”. Doel is dit podium uiteindelijk toegankelijk te maken voor alle schadeherstellers, dealers en andere onderdelenleveranciers.

De pilot richt zich op een breed scala van onderdelen, zoals OEM en OES. Daarnaast wordt gekeken naar het gebruik van MQ-onderdelen, omdat volgens Focwa opdrachtgevers de wens hebben uitgesproken hier op termijn afscheid van te nemen. Ook hergebruik van originele onderdelen zal een onderdeel worden van het aanbod op het nieuwe platform. Voor dit deel van de pilot tekent Stiba.

Volgens de initiatiefnemers wordt het overkoepelend bestelplatform gedragen door Focwa Schadeherstel, RAI Auto en Bovag. Laatstgenoemde zegt echter bij monde van woordvoerder Paul de Waal ten onrechte genoemd te worden. “Wij hebben er part noch deel aan.” 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties