De Porsche Holding Salzburg wil per juli 2017 de activiteiten van dochteronderneming PGA verkopen aan de Emil Frey Groep uit Zwitsersland. Dat maakte Porsche gisteren bekend in een persbericht.

PGA is het netwerk van retailbedrijven die handelen in merken buiten het Volkswagen-concern. PGA omvat 50 bedrijven in Nederland, waaronder de Nefkens-, Ekris- en Pouw-dealerbedrijven, en onderdelenleverancier Elgersma. Daarnaast gaat het om 193 bedrijven in Frankrijk, 12 in Polen en 6 in België. De mededingingsautoriteiten moeten het voornemen van de Porsche Holding Salzburg nog goedkeuren.

De verkoop van PGA is een uitvloeisel van het plan van de Porsche Holding Salzburg om de activiteiten van de eigen Volkswagen-handelaren in Frankrijk reorganiseren.  Hiertoe wordt een nieuwe dochteronderneming opgericht, Volkswagen Group Retail France geheten. De VGRF moet een belangrijke dealergroep worden in het Franse distributienetwerk van de merken van de Volkswagen Groep, goed voor een jaarlijks volume van zo’n 30.000 voertuigen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 juni 2025
Toyota en Suzuki in top 10 klantvriendelijkste bedrijven
6 juni 2025
EV wordt rijdende buurtbatterij
6 juni 2025
Sprookje
5 juni 2025
Alles-in-één energiebeheersysteem Elecq
5 juni 2025
Smidts neemt Ford in Assen over van Wensink
5 juni 2025
Ecobat verkoopt batterijdistributie aan investeerder
Meest bekeken berichten
Recente reacties