De nationale Mobiliteitsalliantie, met onder meer RAI Vereniging in de gelederen, ziet het regeerakkoord als een goede stap vooruit om de mobiliteits- en duurzaamheidsuitdagingen in Nederland aan te pakken.

steven-van-eijckDe 23 alliantiepartijen constateren tevreden dat gemaakte politieke keuzes “op een aantal belangrijke punten” aansluiten bij hun voorstellen. Concreet: twee miljard euro aan extra investeringen in mobiliteit, pilots voor betalen naar gebruik voor personenvervoer en de inzet op integrale mobiliteit. Binnen de Mobiliteitsalliantie werken onder meer de ANWB, TLN, Bovag en VZR samen. De alliantie vraagt ten minste één miljard euro aan extra financiële middelen per jaar voor infrastructuur.

RAI Vereniging

In een eigen reactie van RAI Vereniging zegt voorzitter Steven van Eijck: ”Dit kabinet laat zien dat het naar de mobiliteitsmarkt heeft geluisterd.” De belangenorganisatie steunt dan ook de Haagse ambities om mobiliteit te verduurzamen. Daarbij gaat het onder meer om investeringen in infrastructuur, een verkeersveiligheidsmanifest en pilots met betalen naar gebruik voor personenvervoer. Met het oog op de concrete vertaling van de hoofdlijnen werpt Van Eijck enkele zaken op die wat hem betreft deel moeten uitmaken van het regeerakkoord. Zo noemt hij aanpassing van belastingregelgeving voor auto’s, investeringen in voldoende laadinfrastructuur – inclusief waterstof – en fiscale stimulering van tweewielers. Daags na de verkiezingen van 15 maart sprak RAI Vereniging nog van ‘een flinke klus voor de regering‘.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
28 mei 2026
Hyundai en Kia starten V2G-pilot in Nederland
28 mei 2026
Fixico betreedt Amerikaanse markt
28 mei 2026
Eindafrekening: wat mag de werkgever verrekenen met het loon?
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
Meest bekeken berichten
Recente reacties