De productie van VDL Nedcar voor opdrachtgever BMW stopt niet al per 1 november 2023, maar vier maanden later. De provincie Limburg maakt de nieuwe overeenkomst vrijdag bekend. VDL Nedcar produceert Mini Cabrio’s en Countrymans, maar ook BMWs X1.

Nu de overeenkomst pas per 1 maart 2024 ophoudt krijgt VDL Nedcar extra tijd voor de zoektocht naar andere opdrachtgevers. De provincie rept over onderhandelingen die in een beslissende fase terechtkomen. 

VDL Nedcar heeft vandaag in de communicatie naar haar medewerkers nogmaals benadrukt dat het bedrijf een kansrijke toekomst heeft. De vorm waarin deze gestalte krijgt, kan nu nog niet met zekerheid worden aangegeven, maar deze zal passen binnen een van de eerder geschetste scenario’s: één grote opdrachtgever bedienen, of meerdere kleinere opdrachtgevers, of het ontwikkelen van VDL Nedcar tot een centrum voor mobiliteit en innovatie, dan wel een combinatie van deze drie mogelijkheden.

Volgens VDL kan bij zo’n centrum worden gedacht aan de productie van verschillende soorten voertuigen, mogelijk (deels) in kleinere series, gecombineerd met andere activiteiten, zoals innovaties op het gebied van elektrificatie, connectiviteit, autonoom rijden en services. Deze verbreding van activiteiten zorgt er naar de mening van het bedrijf voor dat VDL Nedcar aantrekkelijker wordt en blijft als onafhankelijk autobouwer.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 oktober 2025
Claro neemt Carwash Maastricht over
14 oktober 2025
Autoscout24: Occasionprijzen blijven dalen
14 oktober 2025
Sunny Cars: EV wordt nauwelijks verhuurd
14 oktober 2025
Top 10 leasemaatschappijen ongewijzigd
14 oktober 2025
Het nieuwe DNA van de werkplaats bepaalt de toekomst van de aftermarket
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
Meest bekeken berichten
Recente reacties