De onderhandelingen over een nieuwe cao voor het motorvoertuigen- en tweewielerbedrijf zijn woensdag 3 oktober vastgelopen op het werken op zaterdag.

zaterdag-hoort-papa-bij-onsUitgangspunt van Bovag is dat de zaterdag in de cao wordt opgenomen als een gewone werkdag. De vakbonden stellen zich op het standpunt dat de zaterdag wel als werkdag mag gelden, maar alleen als de werknemer aangeeft dat hij daar geen bezwaar tegen heeft. Met andere woorden: als een werknemer niet op zaterdag wil werken, hoeft hij dat niet, zo stellen de bonden.

Onbegrijpelijk

Namens Bovag zegt onderhandelaar Fedde Monsma: “Onbegrijpelijk dat de vakbonden vasthouden aan oude tradities en weigeren vooruit te kijken. Terwijl er momenteel in vele branches, zowel binnen de motorvoertuigen- en tweewielerbranche als daarbuiten, in het verleden en recent, zoals bij de beveiligingsbranche wel afspraken over zaterdag als gewone werkdag zijn gemaakt.”

Treurig

FNV-bestuurder Bart Plaatje zegt het te betreuren dat de Bovag het overleg al in een vroegtijdig stadium heeft opgeblazen. “Het is alsof je de bal in de rust meeneemt. En dan is het loonbod nog niet eens aan de orde geweest. Er is geen modernere beroepsgroep dan die van de automonteurs. Samen met de accountants zijn zij de meeste tijd kwijt aan bijscholing, cursussen, trainingen. Het zou zo treurig zijn als je dan niet tot een gezamenlijke afspraak kan komen.”

Vervolg

Er staat nog een vierde overlegronde gepland, over anderhalve week, maar of dat overleg doorgaat, is zeer de vraag. De Bovag stelt dat de bonden bereidheid zullen moeten tonen “om over zaterdagwerken afspraken te maken zoals Bovag deze voorstelt”. De FNV lijkt daar vooralsnog niet toe bereid. Bart Plaatje: “Onze achterban is duidelijk: werken op zaterdag kan, maar alleen op vrijwillige basis.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
13 februari 2026
ADG Emmen beste Toyota-dealer van Nederland
13 februari 2026
Self Driving Challenge van start
13 februari 2026
Meer auto’s, meer rijbewijzen
13 februari 2026
Vier dealerbedrijven erbij voor Omoda en Jaecoo
12 februari 2026
Omzet Michelin daalt 4,4 procent in 2025
12 februari 2026
Eerste IMI-cerificaten voor EV-veiligheid uitgereikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57