Naast de voortschrijdende voertuigtechniek, connectiviteit en nieuwe reparatiemethoden rammelen ook autonoom rijden en ADAS steeds meer aan de poort van de schadebranche. De gevolgen voor de sector – afnemende reparaties en verzekeringsclaims – worden besproken tijdens IBIS Global Summit 2019.
De toonaangevende, jaarlijkse ontmoeting voor partijen uit de internationale schade-industrie heeft het programma rond. Zelf spreekt ze van Het Grote Debat, dat verdeeld over 11 en 12 juni plaatsvindt in het noord-Italiaanse Baveno en draait om vijf thema’s:- Skills – na jaren van ontoereikende investeringen en een aanhoudend slecht imago maakt de sector een groot tekort aan ‘handjes’ mee. Actie is nodig, maar hoe?
- Winstgevendheid – in de pas lopen met verandering en tegelijk winstgevend blijven is een uitdaging. Maar het kan wel.
- Techniek – voertuigen bevatten meer technologie dan ooit. Hoe blijft een auto te repareren?
- Mobiliteit – welke kansen en bedreigingen leveren elektrische auto’s op voor de schadebranche?
- Voertuigdata – er stroomt meer data dan ooit tussen de eigenaar, verzekeraar en het schadebedrijf. Gaat dat wel veilig?