De koepel van Europese voertuigfabrikanten (Acea) heeft de Nederlander Eric-Mark Huitema benoemd tot nieuwe directeur-generaal. De benoeming gaat in per 1 oktober.

De 55-jarige Huitema volgt de Belg Erik Jonnaert op, die de afgelopen zes jaar de functie vervulde. Acea behartigt de belangen van zowel de autobouwers als de truck-, bus- en bedrijfswagenindustrie.

IT-sector

Huitema studeerde onder meer aan de Technische Universiteit Delft en werkte bij IBM in diverse posities, waaronder die van Global Smarter Transportation Leader. Ook was hij lid van de Intelligent Transportation Society of America. Eerder in zijn loopbaan was Huitema werkzaam in de IT-sector. Zo was hij medeoprichter van de toenmalige internet start-up Chello Benelux, van EDS International en Philips Electronics.

Zijn brede ervaring in de IT is een belangrijke factor geweest bij Huitema’s benoeming, zegt Acea-president c.q. PSA-topman Carlos Tavares: “Aangezien de toekomst van de auto-industrie draait om connectiviteit en digitalisering, is zijn professionele achtergrond zeer relevant om ons door deze belangrijke veranderingen te leiden.”

Uitdagingen

Zelf zegt Huitema dat het een “boeiend moment is om leiding te geven aan Acea. Ik kijk ernaar uit om de industrie te helpen haar weg te vinden bij nieuwe uitdagingen en tegelijkertijd te zorgen dat haar positie als leider op het wereldtoneel in stand blijft.”

Digitalisering in de automotive branche is ook het thema van het Nationaal Aftersalescongres.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties