De garantiebewijzen van Bovag en Focwa voor schadeherstel’ worden vanaf komende maandag (2 december) uitgebreid met bewijzen in de stijl van Mercedes-Benz.

Net als op de algemene Bovag-versie staan op het merkspecifieke garantiebewijs de Bovag Garantievoorwaarden. Het bewijs is opgemaakt in de uitstraling van de betreffende merken. Focwa levert een vergelijkbare dienst. De benodigde applicatie wordt via het lidmaatschap beschikbaar gesteld en is ontwikkeld door Focwa en Solera, in nauwe samenwerking met RAI Vereniging en importeurs.

Schadeherstelbedrijven die een samenwerking hebben met een Mercedes-Benz-dealer met merkerkenning, kunnen het Merkgarantiebewijs op schadeherstel aanmaken. De Mercedes-Benz dealer reikt het uit. De tool bestond al voor de merken VW, VW Bedrijfswagens, Audi, SEAT, Skoda, Opel, Mazda, Renault, Dacia, Opel, Nissan, Hyundai en Ford. Het eerste Bovag Garantiebewijs werd ruim drie jaar geleden uitgereikt.

Geschillen

Aan het Merkgarantiebewijs zitten de Bovag-voorwaarden voor schadeherstel vast: 48 maanden garantie, bemiddeling bij geschillen, toegang tot de Geschillencommissie en dekking van garantienakoming na faillissement. Sinds 2016 kunnen Focwa-schadeherstellers met een merkerkenning digitaal merkgarantiebewijzen uitgeven aan de consument.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
30 december 2025
Independer: 70 procent meer vuurwerkschade
30 december 2025
Mens en robot hand in hand
29 december 2025
Helft autoschades door aanrijding met ander voertuig
Meest bekeken berichten
Recente reacties