In een analyse van de wereldwijde markt voor nieuwe personenwagens voorziet data-expert Global Data meer fusies en overnames in de auto-industrie.

Global Data doet de voorspelling naar aanleiding van de publicatie van jaarcijfers door Daimler. De fabrikant van onder andere Mercedes-Benz rapporteerde een nettowinst over 2019 van 2,7 miljard euro. Dat klinkt aardig, maar het was wel 64 procent lager dan in 2018.

Verschillende oorzaken

Analist David Leggett van Global Data ziet met name kosten voor rechtszaken naar aanleiding van het dieselschandaal en voor een terugroepactie van Takata-airbags als oorzaken van de gedaalde winst.

Leggett noemt ook de hoge investeringen voor nieuwe producten en technologieën, onder meer voor elektrificatie en autonoom rijden en om te kunnen voldoen aan de eisen aan de CO2-uitstoot.

Voeg daarbij de ingezakte vraag, vooral vanuit China, en het is logisch dat de auto-industrie zal streven naar consolidatie. “Beleggers willen graag tekenen van vooruitgang zien en strategische beslissingen om de uitdagingen te pareren. De druk op autofabrikanten en toeleveranciers om te herstructureren neemt toe.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 mei 2026
Zelfrijdende auto in de fout? Fabrikant krijgt straks de boete
4 mei 2026
Clarios breidt batterijrecycling uit met overname Ecobat-locaties
4 mei 2026
Occasionmarkt april 2026: personenauto’s stabiel, bedrijfswagens onder druk
4 mei 2026
CLEVER DiagnostiX biedt nu OE-diagnose voor Zeekr-modellen
4 mei 2026
Vroeg of laat veel omhanden
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
Meest bekeken berichten
Recente reacties