Dealergroep Hedin versterkt haar in 2022 opgezette divisie parts en logistics middels de overname van de Zweedse OnWheels Group. Een autodemontagebedrijf in het westen van Zweden, de thuismarkt van Hedin.

Eerder al nam Hedin een belang in het Deense autodemontagebedrijf Koed. Hedin verzorgd haar eigen onderdelendistributie, zowel naar de Hedin-vestigingen als naar derden. Die activiteit wil men uitbreiden met de verkoop en distributie van gebruikte onderdelen.

Anders Hedin, ceo van Hedin Group stelt: “Autodemontage is een belangrijk onderdeel van de hele waardeketen van de autosector. De vraag naar gebruikte onderdelen komt niet alleen van particulieren, maar steeds vaker ook van de zakelijke markt. Iedereen wil bijdragen aan circulariteit en duurzaamheid. Met ons netwerk van werkplaatsen geven wij  OnWheels de mogelijkheid om snel te expanderen.”

Het is duidelijk dat er een nieuwe trend aankomt, de regie door de onderdelendistributie en zelfs dealerholdings over het hergebruik en circulariteit. Het wordt een nieuw verdienmodel in het kader van duurzaamheid. LKQ nam in ons land onlangs autodemontagebedrijf Rhenoy over. Daarnaast bezit LKQ het Zweedse Atracco, een groep van veertien autodemontagebedrijven.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
5 maart 2026
Olieplas droogt op,maar nu nog even niet
4 maart 2026
Robert van Barneveld nieuwe directeur MahaExplora
4 maart 2026
Continental zegt vaarwel tegen kolen en zware stookolie
4 maart 2026
In dit grote Europese land zijn in februari 2026 slechts 12 benzineauto’s verkocht
4 maart 2026
Igus introduceert keramische kogellagers: 65x slijtvaster
Meest bekeken berichten
Recente reacties