Een van de tien grootste autofabrikanten ter wereld heeft een bestelling geplaatst bij Sono Motors, de producent van retrofit zonnepanelen voor elektrische voertuigen. Het aantal klanten en partners van Sono stijgt daarmee naar 25.

Een dik jaar geleden waren dat er nog maar tien. Toen was Sono nog van plan zelf een auto met zonnepanelen te gaan ontwikkelen, de Sion. Inmiddels is van dat voornemen afgestapt en richt Sono zich op de retrofitmarkt in vier segmenten: personenwagens, bussen, koelwagens en campers.

Het nieuwe contract is het tweede met een fabrikant van personenwagens. Het eerste werd getekend in december 2022.

Laadonzekerheid

“De hele industrie beweegt zich in de richting van de integratie van zonne-energie in voertuigen. Wij geloven dat we vooraan staan met onze eigen, op polymeren gebaseerde zonneceltechnologie voor personenwagens”, zegt ceo Laurin Hahn van Sono Motors. “Verder denken wij dat de snel toenemende verkopen van elektrische voertuigen en de relatief langzame toename van laadstations een bottleneck creëert voor de adoptie van elektrische voertuigen op grote schaal. We geloven zelfs dat in de komende jaren veel mensen die in appartementen wonen, zonder eigen toegang tot een laadpaal, zich wel twee keer zullen bedenken voordat ze een elektrische auto aanschaffen, vanwege de laadonzekerheid. Dit legt des te meer nadruk op elektrische voertuigen met zonneceltechnologie.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties