Autofabrikant Stellantis en de Chinese batterijfabrikant CATL investeren gezamenlijk tot 4,1 miljard euro in een fiftyfifty joint venture die een grootschalige, CO2-neutrale batterijfabriek gaat bouwen in het Spaanse Zaragoza.

De productie in de fabriek, met een maximale capaciteit van 50 GWh, zou tegen het einde van 2026 moeten aanvangen.

“Stellantis zet zich in voor een koolstofvrije toekomst en omarmt alle beschikbare geavanceerde batterijtechnologieën om concurrerende elektrische voertuigproducten aan onze klanten te leveren”, aldus John Elkann, voorzitter van Stellantis. “Deze belangrijke joint venture met onze partner CATL brengt innovatieve batterijproductie naar een productielocatie die al een leider is in schone en hernieuwbare energie, wat helpt bij het stimuleren van een 360 graden duurzame aanpak.”

Koolstofvrij

“De joint venture heeft onze samenwerking met Stellantis naar nieuwe hoogten gebracht en ik geloof dat onze geavanceerde batterijtechnologie en uitstekende operationele knowhow, gecombineerd met Stellantis’ decennialange ervaring in het lokaal runnen van zaken in Zaragoza, een groot succesverhaal in de industrie zal opleveren”, aldus Robin Zeng, voorzitter en ceo van CATL. “CATL’s doel is om koolstofvrije technologie wereldwijd toegankelijk te maken en we kijken ernaar uit om wereldwijd met onze partners samen te werken via meer innovatieve samenwerkingsmodellen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 maart 2026
Nieuwe opzet voor IBIS Global Summit 2026
25 maart 2026
LKQ moet efficiencyslag maken
25 maart 2026
41 procent EV-rijders laadt tijdens piekuren op stroomnet
25 maart 2026
Nieuwe vloeistoffen Eurol voor EV en hybride
25 maart 2026
Vergunning voorkomt geen rechtszaak
24 maart 2026
Van Poelgeest BMW nieuwe hoofdsponsor BMW Racing Cup
Meest bekeken berichten
Recente reacties