Driekwart van de Nederlanders vindt dat werkgevers meer verantwoordelijk moeten nemen voor het stimuleren van duurzaam vervoer, waarvan 24 procent het hier een beetje mee eens is.
Dit meldt leasemaatschapij Arval BNP Paribas op basis van een onderzoek onder duizend Nederlanders.
Onder de Nederlanders is de auto nog altijd het populairste vervoersmiddel om naar werk te reizen: 55 procent geeft hieraan de voorkeur. Toch is de fiets ook flink in trek. Zo geeft 53 procent aan dat zij het meest de fiets pakken voor woon-werkverkeer, waarvan 15 procent een elektrische fiets heeft. 46 procent zegt zelfs vaker te gaan fietsen wanneer hun werkgever ze beloont met een hogere reiskostenvergoeding voor fietsgebruik, bovenop de reguliere reiskostenvergoeding voor woon-werkverkeer. Slechts 11 procent reist met het openbaar vervoer richting werk.
Fiets
48 procent van de Nederlanders zegt het liefst met de fiets naar werk te willen, maar dat dit vanwege te lange afstanden of het ophalen van kinderen van school of opvang niet haalbaar is. De groep die wel op de fiets kan, doet dit vooral om files te vermijden (42 procent).
Fietsen is meer dan alleen een vervoersmiddel, het is ook de kans om je gezondheid te verbeteren en een positieve impact achter te laten op het milieu. Driekwart van de Nederlanders blijken zich hier terdege van bewust te zijn.
Marketingmanager Bartek Kwapisz bij Arval BNP Paribas ziet in de cijfers een duidelijke aanwijzing dat van werkgevers meer wordt verwacht: “Door het stimuleren van duurzaam vervoer, denk hierbij aan een elektrisch wagenpark, deelauto’s of reiskostenvergoeding voor fietsgebruik, kunnen we een nog grotere hoeveelheid aan CO2-uitstoot besparen.”