Genesis - eerste Nederlandse dealers zijn bekend

De eerste officiële Nederlandse dealers van het Koreaanse automerk Genesis zijn bekendgemaakt: Broekhuis en Zeeuw & Zeeuw. Met deze twee dealerorganisaties legt het luxemerk de basis voor zijn Nederlandse dealernetwerk, vooruitlopend op de marktintroductie later dit jaar.

De marktentree van Genesis in Nederland staat gepland voor het eerste kwartaal van 2026. Bij de start introduceert het merk direct drie volledig elektrische modellen: de compacte crossover/SUV GV60, de grotere SUV Electrified GV70 en de sedan Electrified G80. Daarmee kiest Genesis vanaf dag één voor een volledig elektrische positionering in het premiumsegment van de automarkt.

Son-nim filosofie

Broekhuis, actief in Midden- en Noord-Nederland, opent naar verwachting in april 2026 de eerste Genesis-vestiging. Zeeuw & Zeeuw volgt in het tweede kwartaal met een brandstore in Rotterdam en richt zich op Zuid-Holland, Utrecht en Brabant.

“Broekhuis zal als eerste Genesis-vestiging de deuren openen vanaf april 2026 en omarmt de Koreaanse Son-nim filosofie met betrekking tot ultieme gastvrijheid die goed aansluit bij de klantbeloftes waar de Broekhuis Groep voor staat”, aldus divisiedirecteur Reinier Imminkhuizen en vestigingsdirecteur Marc Reijsbergen van Broekhuis.

“Zeeuw & Zeeuw is er trots op om het merk Genesis te mogen vertegenwoordigen. Genesis benadert luxe mobiliteit vanuit design, technologie en gastvrijheid, met klantbeleving als centrale pilaar. We zijn blij klanten vanaf het tweede kwartaal dit jaar te kunnen ontvangen in onze Genesis brandstore in Rotterdam, waar het merk volledig tot zijn recht komt”, aldus Jan Hofstede, CEO van Zeeuw & Zeeuw.

Sterke nadruk op aftersales

Volgens Genesis is de keuze voor deze partners bewust: naast verkoopcapaciteit spelen ook service, gastvrijheid en klantbeleving een centrale rol in de dealerstrategie. Het merk hanteert daarbij het zogeheten Son-nim principe, afkomstig uit de Koreaanse cultuur, waarin de klant wordt benaderd als gast. Voor dealers betekent dit een sterke nadruk op aftersalesprocessen, servicekwaliteit en langdurige klantrelaties.

Genesis sinds 2021 actief

Genesis is sinds 2021 actief in Europa en heeft inmiddels vestigingen in Duitsland, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. In 2026 breidt het merk uit naar vier nieuwe markten: Nederland, Frankrijk, Italië en Spanje. De Nederlandse introductie past binnen die bredere Europese groeistrategie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 februari 2026
Zo wil HELLA weer toonaangevend worden in thermomanagement onderdelen
10 februari 2026
Stichting Ambulance Wens krijgt cheque van Auto Prof
10 februari 2026
Caruso sluit zich aan bij Carmunication
10 februari 2026
Genesis Nederland benoemt eerste officiële dealers
10 februari 2026
Netwerk Electra groeit met 61 procent
10 februari 2026
EU en India sluiten handelsakkoord: kansen voor auto-onderdelensector
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57