De Europese exploitant van snellaadstations Electra heeft in 2025 zijn netwerk met 244 snellaadstations (+61 procent) zien toenemen tot 644 stations, samen goed voor bijna 4000 laadpunten.
Het gebruik van de stations nam toe met 62 procent. Verder laat Electra weten de omzet te hebben verdrievoudigd.
Nederland
In Nederland groeide Electra in 2025 van 1 naar 8 snellaadstations (met in totaal 40 snellaadpunten) verspreid over het hele land. Met 433 miljoen euro aan nieuw kapitaal passeerde Electra de mijlpaal van 1 miljard euro aan opgehaald vermogen sinds de oprichting van het bedrijf. Louis-Charles Mosseray, algemeen manager Electra Benelux: “In 2026 blijven we de elektrificatie in Nederland ondersteunen en zorgen voor snelladen dicht bij waar mensen wonen.”
2026-2027
Electra wil tegen 2027 groeien naar 1300 snellaadstations en meer dan 7500 laadpunten verspreid over 10 landen. De ambitie is om uit te groeien tot een top 3-speler onder de Europese laadexploitanten, gemeten in geleverde energie. Een cruciaal onderdeel hiervan is om in de loop van 2026 operationeel winstgevend te worden.
Daarnaast richt Electra zich steeds meer op de zakelijke markt. Door specifieke B2B-oplossingen en oplossingen voor wagenparkbeheer te bieden, wil Electra de overstap naar elektrisch rijden voor bedrijven en professionele bestuurders aanzienlijk versnellen.