De Europese Commissie wil dat nieuwe auto’s uiterlijk in 2015 verplicht een eCall-systeem ingebouwd hebben. Nederland wil dat dit twee jaar eerder gebeurt. Met het alarm wordt bij een verkeersongeluk 112 automatisch gewaarschuwd en de exacte ongevalslocatie doorgegeven. In Wassenaar is vandaag een auto met eCall gepresenteerd.

De techniek moet het aantal jaarlijkse aantal verkeersdoden in de EU met 2500 terugbrengen. Op dit moment heeft slechts 0,4 procent van alle Europese auto’s een eCall. Het gaat dan vooral om zeer dure modellen. Het is ook de bedoeling dat oude auto’s de mogelijkheid krijgen gemakkelijk een eCall te laten installeren. De kosten van het apparaat zijn honderd euro.

De vereniging van mobiele operators GSM Association heeft eerder laten weten dat zij voor de dienst gratis hun mobiele netwerk ter beschikking stellen. Vervolgens wordt er wel gesproken over het aanvullen van eCall met commerciële diensten.

Brussel heeft de laatste drie jaar zo’n 160 miljoen euro uitgegeven aan onderzoek voor eCall.

eCall met SOS-knop

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties