Uit recente botsproeven van Euro NCAP blijft dat Electronic Stability Control (ESC) voorkomt dat de auto uitbreekt en daarmee de verkeersveiligheid verhoogd. De ANWB raadt haar leden die een auto willen kopen nu aan om te kiezen voor een model voorzien van ESC. De vier geteste auto’s met ESC behaalden het maximale aantal van vijf sterren.

Het is de eerste keer dat Euro NCAP auto’s heeft getest op ESC. De standaard crashtest is uitgebreid met een praktijktest op een circuit. In totaal zijn zes modellen onderworpen aan de proeven, waarbij het gaat om de Dacia Duster 1.5 DCi Lauréate, de Nissan Juke, de Mitsubishi ASX, de Kia Venga, de Hyundai iX20 en de BMW X1.
De Dacia scoorde slechts drie sterren, maar als het voertuig was voorzien van ESC dan had het in de test vier sterren kunnen halen. De Nissan en de Mitsubishi zijn glansrijk door de crashtest gekomen, dankzij de aanwezigheid van ESC. De Kia, Hyundai en BMW hebben na een aanvullende ESC-praktijktest ook vijf sterren gekregen.

De ANWB adviseert kopers van een Dacia Duster om de dCi 110 FAP aan te schaffen. Dit model biedt de mogelijkheid om ESC als optie te bestellen. Fabrikant Dacia heeft aangekondigd binnenkort ook op de andere modellen ESC aan te bieden.

 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2025
Derks Bedrijfswagens neemt Autoschade Bert Verweijen over
12 mei 2025
Met korting naar Nationaal Automotive Congres
12 mei 2025
KwikFit-oprichter Tom Farmer overleden
12 mei 2025
Schade door wasstraat. Wie betaalt?
9 mei 2025
Lichter staal van Tata Steel
9 mei 2025
Athlon introduceert slim laden
Meest bekeken berichten
Recente reacties