Voor 1000 euro een auto laten ombouwen tot bromfiets? Bij autobedrijf Kiewiet in Drachten doen ze het. Elke willekeurige auto kan daar worden begrensd tot een 25 of 45 kilometer-wagen, waarmee de auto onder dezelfde voorwaarden valt als een bromfiets en er dus geen wegenbelasting hoeft te worden betaald.

Kiewiet auto’s is gespecialiseerd in zogeheten MMBS voertuigen (Motorvoertuigen Met Beperkte Snelheid). Voertuigen die een maximale snelheid halen van 25 km binnen de bebouwde kom of 45 buiten de bebouwde kom. Het autobedrijf krijgt steeds vaker aanvragen voor het ombouwen van een  ‘gewone‘ auto naar een 25 km –wagen. Zo hoeft er geen wegenbelasting worden betaald en hoeft de bestuurder ook geen (auto)rijbewijs te hebben.

Het omgebouwde voertuig wordt na de ‘operatie’ door de RDW gekeurd en kan vervolgens gewoon de weg op. Volgens de ombouwers van Kiewiet zijn alle auto’s, zowel diesel als benzine, te begrenzen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
19 maart 2026
Aftermarket Academy focust op begrip van automotive aftermarket
19 maart 2026
PPG versterkt marktpositie met overname van EMM
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
Meest bekeken berichten
Recente reacties