Achteruitrijden en inparkeren met een caravan of aanhanger wordt binnenkort een fluitje van een cent. Trailer Assist van Volkswagen neemt het vaak lastige achteruitrijden met aanhanger of caravan volledig van de bestuurder over.

Trailer Assist wordt in 2014 op de markt verwacht. Het systeem wordt gestart met een druk op de knop. De bestuurder bepaalt vervolgens met een draaiknop de rijrichting van auto plus aanhanger. Die ingestelde richting wordt automatisch door de auto gevolgd, de bestuurder hoeft enkel gas te geven of te remmen. Het systeem werkt met beelden van de achteruitrijcamera die tevens worden weergegeven op het display.

Trailer Assist vormt een aanvulling op Trailer ESP, dat tijdens het rijden het scharen van een auto-aanhanger combinatie kan voorkomen. Trailer ESP is onderdeel van het standaard stabiliteitssysteem van Volkswagen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 november 2025
IVA-studenten bezoeken China
7 november 2025
Minder omzet, meer winst Nexen
7 november 2025
Sales versus aftersales
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
6 november 2025
AutoScout24: Prijs occasion stijgt weer
6 november 2025
Genomineerd voor de sloop?
Meest bekeken berichten
Recente reacties