Het is voor velen ondenkbaar, maar er is een strategische samenwerking tussen Daimler en BMW aanstaande. Daarbij gaat het om de activiteiten rond de autodeelconcepten Car2Go (sinds 2008 operationeel) en DriveNow (sinds 2011 actief).

Met de voorgestelde samenwerking willen beide autofabrikanten bij hun activiteiten rond car sharing sterker komen te staan tegenover partijen als Uber. Ook kijken ze gezamenlijk vooruit naar een maatschappij, vooral in steden, met autonoom rijdende auto’s (de nieuwe Uber-strategie) als een taxiservice. Beide autofabrikanten werken binnen hun concepten overigens samen met respectievelijk de autoverhuurders Europcar en Sixt.

Volgens de Duitse pers betreft de samenwerking tussen Daimler en BMW in eerste instantie vooral de ontwikkeling van een op de mobiliteitsconsument gericht autodeel- en verhuurplatform.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties