Het is voor velen ondenkbaar, maar er is een strategische samenwerking tussen Daimler en BMW aanstaande. Daarbij gaat het om de activiteiten rond de autodeelconcepten Car2Go (sinds 2008 operationeel) en DriveNow (sinds 2011 actief).

Met de voorgestelde samenwerking willen beide autofabrikanten bij hun activiteiten rond car sharing sterker komen te staan tegenover partijen als Uber. Ook kijken ze gezamenlijk vooruit naar een maatschappij, vooral in steden, met autonoom rijdende auto’s (de nieuwe Uber-strategie) als een taxiservice. Beide autofabrikanten werken binnen hun concepten overigens samen met respectievelijk de autoverhuurders Europcar en Sixt.

Volgens de Duitse pers betreft de samenwerking tussen Daimler en BMW in eerste instantie vooral de ontwikkeling van een op de mobiliteitsconsument gericht autodeel- en verhuurplatform.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
15 september 2025
Autotechnicus Nick Joosten elfde in EuroSkills-finale in Denemarken
15 september 2025
Snel fors betere marktdekking Monroe-veren
15 september 2025
Gebruik van gebruikte onderdelen
12 september 2025
ISP-groep plaatst kanttekening bij Data Act
12 september 2025
Auto Prof introduceert Commissie van Advies
Meest bekeken berichten
Recente reacties