Robert Bosch heeft haar 46 miljoen aandelen in het Japanse Denso verkocht voor 1,1 miljard euro. Zij heeft dit gedaan om toekomstige investeringen en strategische aankopen te kunnen doen. Dat meldt de website Automotive News.

Ondanks de verkoop verandert er niets in de samenwerking die beide bedrijven hebben op het gebied van technologie, zoals het delen van technische kennis rondom aandrijflijnen. Volgens woordvoerder Shuji Kojima van Denso wordt er zelfs de mogelijkheden bekeken voor een intensievere samenwerking.
De automotive toelevanrier en Bosch werken ook in de Verenigde Staten en Japan samen, respectievelijk voor de productie van brandstofpompen en navigatiesystemen.

De Duitse multinational was na Toyota (22,5 procent) en Toyota Industries Corporation de grootste aandeelhouder van Denso.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties