Robert Bosch heeft haar 46 miljoen aandelen in het Japanse Denso verkocht voor 1,1 miljard euro. Zij heeft dit gedaan om toekomstige investeringen en strategische aankopen te kunnen doen. Dat meldt de website Automotive News.

Ondanks de verkoop verandert er niets in de samenwerking die beide bedrijven hebben op het gebied van technologie, zoals het delen van technische kennis rondom aandrijflijnen. Volgens woordvoerder Shuji Kojima van Denso wordt er zelfs de mogelijkheden bekeken voor een intensievere samenwerking.
De automotive toelevanrier en Bosch werken ook in de Verenigde Staten en Japan samen, respectievelijk voor de productie van brandstofpompen en navigatiesystemen.

De Duitse multinational was na Toyota (22,5 procent) en Toyota Industries Corporation de grootste aandeelhouder van Denso.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 april 2026
Geotab introduceert Hyundai-data zonder hardware
2 april 2026
ICDP: Dealers ervaren nu al dalende aftersalesomzet – EV vraagt om ander verdienmodel
1 april 2026
Verkoop gebruikte EV’s verdubbeld in maart
1 april 2026
Werkplaatsomzet onder druk, ondanks meer onderhoud
1 april 2026
Kamer ziet af van verhoging minimumleeftijd youngtimers
1 april 2026
Autoverkopen Nederland dalen in Q1 2026 – met duidelijke oorzaak
Meest bekeken berichten
Recente reacties