Tijdens een EU-bijeenkomst is duidelijk geworden dat fabrikanten en dealers positief zijn over de komst van een code of conduct, waarbij twee van de vijf punten sowieso al in het verdrag opgenomen worden.

De overeenkomst is nodig om in de geest van de vrije markt dealervriendelijke afspraken te maken, die in de nieuwe dealercontracten voor na medio 2013 worden meegenomen.
De autofabrikanten zijn het eens over de opzegtermijn en de geschilbeslechting. Redenen voor opzegging van het contract, transfers van het dealerschap, en de mogelijkheid om door te gaan met het voeren van multimerken leveren nog de nodige discussie op.
Mochten de dealers en fabrikanten het niet eens worden over een gedragscode, dan zal de branche nieuwe Europese regels opgelegd krijgen voor contract fairness op b2b-niveau.

EDC-voorman Jaap Timmer en EU-jurist Dr. Stephan Simon gaan in Aftersales Magazine nummer zes dieper in op de post-BER periode en de code of conduct.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33