Denso heeft haar veiligheidstechnologie voor Pre-crash Safety (PCS) en Adaptive Cruise Control (ACC) verder verbeterd. De Japanse toeleverancier heeft een nieuwe radar ontwikkeld die veel verder en breder kan ‘kijken’. De productiekosten liggen ook lager.

De zogenaamde millimeter-wave radar maakt gebruik van extreem korte golven om de afstand nauwkeuriger te meten tot onder andere voorgaande voertuigen. Het systeem komt eerst als optie beschikbaar op de Mazda 6 en meet over een afstand van 205 meter. De detectieradius is ongeveer achttien graden bij 35 meter van de auto. Eerdere systemen halen 150 meter en zo’n 10 graden radius. De nieuwe sensor kan de ingebouwde antennes nu automatisch bijstellen.

“De verbeterde detectie van de radar zorgt ervoor dat de auto veel nauwkeuriger kan reageren op dreigende wegsituaties”, zegt Ron Schubert, directeur Body Control Systems bij Denso in Amerika. “De bredere detectie is vooral belangrijk op snelwegen met veel rijstroken.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 november 2025
Nieuwe cao banden- en wielenbranche
27 november 2025
Ayvens: kabinetsbeleid remt EV-transitie
27 november 2025
Groeien in een verzadigde markt
26 november 2025
Vrooam van LKQ naar Autodistribution
26 november 2025
Tenaamstellen of schorsen alleen met rijbewijs
26 november 2025
De 6 beloftes van JAMES Autoservice
Meest bekeken berichten
Recente reacties