Volgens topman Wim van der Leegte van de VDL Groep is het vrijwel zeker dat de 1.500 medewerkers van Nedcar hun baan behouden. BMW heeft met de groep een intentieverklaring getekend om tussen 2014 en 2022 auto´s in Born te gaan produceren. Ook ligt er een principeakkoord over de verkoop met huidig eigenaar Mitsubishi. Dat meldt het Financieel Dagblad.

Van der Leegte gaat er in het gesprek met de krant vanuit dat de overname voor 90 tot 95 procent rond is. De laatste onderhandelingen over de financiën kunnen volgens hem nog wel weken duren. Bij definitieve doorgang van de plannen neemt VDL op 1 januari 2013 Nedcar volledig over van de Japanse autofabrikant. Dochter VDL Steelweld zal de productielijnen ombouwen.

Een woordvoerder van BMW zegt te hopen dat de onderhandelingen snel zijn afgerond. Het Duitse automerk wil echter nog niet aangeven welke modellen en aantallen het eventueel in Born wil gaan produceren.

Bekijk hier het dossier Nedcar >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 april 2026
Software bepaalt de toekomst van de autosector
24 april 2026
Euromaster wordt landelijke montagepartner BandenConcurrent
24 april 2026
VZR: Volkswagen ID.7 Tourer EV van het jaar 2026
24 april 2026
Porsche verkoopt aandeel in Bugatti Rimac
24 april 2026
Non-conformiteit: juridisch topic nummer 1 in de autobranche
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
Meest bekeken berichten
Recente reacties